Ключові напрями

Ключові напрями у сфері молоді

Інформація про ключові напрями програми Erasmus+ у сфері молоді, що доступні для країн Східного Партнерства та Російської Федерації.

Ключовий напрям 1: Проекти мобільності

Молодіжні обміни надають можливості для груп молодих людей із щонайменше двох різних країн зустрітись та жити разом протягом періоду до 21 дня. Під час молодіжного обміну учасники за підтримки лідерів груп спільно проводять програму, що була розроблена та підготовлена перед зустріччю. Молодіжні обміни дозволяють молодим людям: розвинути компетенції; усвідомити соціально значущі теми/тематичні напрямки; відкрити для себе нові культури, звички та стилі життя, переважно через навчання від однолітків; зміцнити цінності, такі як солідарність, демократія, дружба тощо. Навчальний процес під час молодіжних обмінів відбувається із використанням методів неформальної освіти.

Мобільність молодіжних працівників підтримує професійний розвиток молодіжних працівників шляхом здійснення таких заходів, як транснаціональні/міжнародні семінари, навчальні курси, заходи з побудови партнерства, навчальні візити тощо, або стажування/спостереження в молодіжних організаціях за кордоном. Всі ці заходи реалізуються організаціями, що беруть участь у проекті. Участь молодіжних працівників в таких заходах повинна сприяти зміцненню їхніх організацій та мати чіткий вплив на щоденну роботу молодіжних працівників з молоддю. Результати навчання мають бути поширені у молодіжному середовищі.

Ключовий напрям 2: Співпраця задля розвитку інновацій та обміну кращими практиками

Стратегічні партнерства надають можливість організаціям, що є активними у сферах освіти, підготовки та молоді, а також підприємствам, державним органам, організаціям громадянського суспільства, що діють у різних соціально-економічних сферах, співпрацювати між собою з метою впровадження інноваційних практик, що забезпечують високу якість викладання, навчання та молодіжної роботи, інституційну модернізацію та соціальні інновації.

Розвиток потенціалу у сфері молоді спрямований на співпрацю з сусідніми країнами-партнерами ЄС. Цей напрям сприяє співпраці та обміну у сфері молоді, покращує якість та підвищує визнання молодіжної роботи, неформального навчання та волонтерства, а також сприяє їх взаємодії та взаємодоповнюваності з іншими системами освіти, ринком праці та суспільством. Це також сприяє розробці, тестуванню та впровадженню схем та програм мобільності у сфері неформальної освіти на регіональному рівні та сприяє транснаціональній мобільності у сфері неформального навчання, особливо орієнтованого на молодь з меншими можливостями, з метою покращення рівня компетенцій учасників та сприяння їхній активній участі в суспільстві.

Ключовий напрям 3: Підтримка політичних реформ

Структурний діалог: зустрічі між молодими людьми та тими, хто приймають рішення у молодіжній сфері. Такі зустрічі сприяють активній участі молоді у демократичному житті та обговоренню тем, що зосереджуються на пріоритетах, визначених Структурним діалогом, та оновленому політичному контексті у сфері молоді. Структурний діалог — це назва, що використовується для опису обговорень між молодими людьми та молодіжними політиками з метою отримання результатів, що будуть корисними для формування політики. Дебати структуровані навколо пріоритетів та термінів та передбачають заходи, на яких молодь обговорює узгоджені теми між собою, з політиками, молодіжними експертами та представниками органів державної влади, відповідальних за молодь.

Для отримання додаткової інформації та деталей, будь ласка, перегляньте Керівництво до програми Erasmus+.

back to top